Inchide

Trimite unui prieten

Numerotarea imobilelor din comuna Hemeius

Joi , 15 Februarie 2017, 16:06

Exportă PDF - Numerotarea imobilelor din comuna Hemeius Tipăreşte pagina - Numerotarea imobilelor din comuna Hemeius Trimite unui prieten - Numerotarea imobilelor din comuna Hemeius

INCEPAND CU DATA DE 13.02.2017  SE DESFASOARA ACTIVITATEA DE RENUMEROTARE A IMOBILELOR DIN COMUNA

„Prin imobil, in sensul prezentei legi, se intelege terenul, cu sau fara constructii, de pe teritoriul unei unitati administrativteritoriale, apartinand unuia sau mai multor proprietari, care se identifica printr-un numar cadastral unic.”

Numerotarea imobilelor se face astfel:

-         Incepe din capatul strazii cel mai apropiat de centrul comunei,

-         Pe partea stanga numerele fara sot, 1, 3, 5, etc,

-         Pe partea dreapta numerele cu sot 2, 4, 6, etc,

Cetatenii care nu gasesc numarul montat pe gard ( daca celelalte imobile de pe strada au fost numerotate) sunt rugati sa se prezinte intre orele 8-9.00 si 15-16.00, la sediul primariei comunei Hemeius pentru ridicarea placutei indicatoare.

Rugam ca placutele indicatoare vechi sa fie indepartate de pe garduri.

Imobilele de pe drumurile in cota indiviza, vor fi numerotate in etapa a doua si vor avea numarul de la imobilul siuat la strada principala insotit de o litera- de exemplu  34A, 34B, etc.

Înapoi la Știri și evenimente