Știri și evenimente

Anunț catre fermierii interesati sa obtina sprijin finaciar in sectorul cultivarii de tomate

Ca urmare a adresei Institutiei Prefectului- Judetul Bacau nr. 3006/22.02.2017,va informam ca incepand cu 01.03.2017 incepe campania de depunere a cererilor de catre fermierii interesati sa obtina sprijin finaciar in sectorul cultivarii de(...)

Numerotarea imobilelor din comuna Hemeius

INCEPAND CU DATA DE 13.02.2017 SE DESFASOARA ACTIVITATEA DE RENUMEROTARE A IMOBILELOR DIN COMUNA „Prin imobil, in sensul prezentei legi, se intelege terenul, cu sau fara constructii, de pe teritoriul unei unitati(...)

ANUNT IMPORTANT CATRE TOTI LOCUITORII COMUNEI

Avand in vedere faptul că la aceasta data se inregistreaza mari restante la plata contravalorii colectarii deseurilor menajere ( taxa de salubritate) vă aducem la cunoștintă, că incepand cu data de 12.01.2017 nu se va mai ridica gunoiul(...)

Mos Craciun la scolile din Hemeius

Multumiri sponsorilor pentru venirea lui Mos Craciun la scolile din Hemeius!

Anunt- ajutor de incalzire

Incepand cu data de 01 noiembrie, pana la data de 15 noiembrie 2016 se depun cereri pentru acordarea ajutorului de incalzire de lemne si gaze naturale ( sezon rece noiembrie 2016-martie 2017), la sediul primariei Hemeius, in fiecare zi de(...)